MKPS: Manifestacja w stolicy, akcja ulotkowa w całym kraju

Paź 21, 2015

22 października w Warszawie odbędzie się organizowana przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy (MKPS) Regionu Śląsko-Dąbrowskiego manifestacja górników, pracowników sektora zbrojeniowego oraz innych branż. Przyczyną protestu jest niewypełnienie zapisów porozumienia z 17 stycznia, za co odpowiada rząd. Równocześnie, na ulicach 100 miast, związkowcy rozdadzą ulotki informujące o innych niespełnionych obietnicach koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Początek akcji zaplanowano na godzinę 12. Demonstranci zbiorą się przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, skąd przejdą w kierunku siedziby Platformy Obywatelskiej przy ulicy Wiejskiej.

Organizatorzy zapowiadają sporo elementów happeningowych. - Uczestnicy manifestacji chcą między innymi zamiast zwyczajowej petycji przekazać pani premier symboliczną wierzbę, na której wyrosły obiecane przez tę koalicję gruszki - mówi Piotr Nowak, wiceprzewodniczący śląsko-dąbrowskiej "Solidarności". - Przed siedzibą posłów koalicji rządzącej, nastąpi uroczysty pochówek trumny z atrybutami obecnej władzy - dodaje.

Czwartkowa demonstracja w Warszawie i ogólnopolska akcja ulotkowa w 100 miastach stanowić ma kulminację trwających od początku października protestów wywołanych złamaniem przez rząd porozumienia zawartego z MKPS. Liderzy Komitetu podkreślają jednak, że prawdziwy finał nastąpi 25 października, przy wyborczych urnach.

Polecamy lekturę kolejnego wydania Biuletynu Ulotnego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego oraz ulotki informacyjnej MKPS.