Cierpliwość załóg się kończy. We wtorek zebranie MKPS

Sie 24, 2015

We wtorek zbierze się Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy (MKPS) Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, aby omówić przebieg realizacji styczniowego porozumienia z rządem. - Deklarowane przez rząd terminy realizacji zapisów porozumienia nie są dotrzymywane. (...) Coraz powszechniejsze są głosy, że dłużej już czekać nie można i trzeba wznowić akcję protestacyjno-strajkową w górnictwie - mówi szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności" i członek MKPS Dominik Kolorz.

Zdaniem Kolorza cierpliwość załóg górniczych jest na wyczerpaniu.

- "Nowa" Kompania Węglowa miała powstać w maju. Potem termin przesunięto na czerwiec, następnie  na lipiec, później na koniec sierpnia. Tauron zwleka z przejęciem kopalni "Brzeszcze". 30 września to data graniczna realizacji kluczowych zapisów styczniowego porozumienia - podkreśla przewodniczący regionalnych struktur Związku. - Jeśli rząd nie zrobi nic, aby ta data była realnym terminem realizacji styczniowych uzgodnień, to czeka nas bardzo gorący wrzesień w górnictwie - ostrzega.

Zebranie MKPS odbędzie się w katowickiej siedzibie Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność" przy ulicy Floriana 7. Początek o godzinie 9.30.