WUG: Zgłoś nieprawidłowości

Wypadkowość w polskim górnictwie węglowym jest zbyt wysoka. Odpowiadając na ten stan rzeczy, Wyższy Urząd Górniczy (WUG) uruchomił specjalną skrzynkę pocztową, gdzie można przesyłać informacje o zaobserwowanych nieprawidłowościach w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Jeśli chcesz podzielić się swoimi uwagami na temat konkretnych przypadków łamania zasad bhp, pisz: bhp.uwagi@wug.gov.pl. Całodobowo czynny jest również telefon interwencyjny WUG: 327-361-947.

Polecamy

Statystyki strony

 Archiwum wiadomości
SGiE: Delegaci ocenią i wybiorą PDF Drukuj
czwartek, 24 czerwca 2010 14:36

25 czerwca br. w Katowicach odbędzie się sprawozdawczo-wyborczy VI Kongres Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" (SGiE). Delegaci ocenią sprawozdanie Rady SGiE z kadencji 2006-2010, a także dokonają wyboru przewodniczącego Rady SGiE, Rady SGiE oraz Komisji Rewizyjnej Sekretariatu na kolejną 4-letnią kadencję. Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ "S" zrzesza dziewięć sekcji branżowych Związku z sektora paliwowo-energetycznego.

Więcej…
 
KW: Dwa tysiące górników w obronie "Halemby" PDF Drukuj
środa, 23 czerwca 2010 14:39

Zakończyła się górnicza pikieta katowickiej siedziby Kompanii Węglowej SA (KW) w obronie KWK "Halemba-Wirek". Akcję zorganizowały organizacje związkowe działające w zagrożonej likwidacją kopalni przy czynnym wsparciu ze strony niemal 2 tysięcy pracowników innych kopalń Spółki. Podczas pikiety przedstawiciele organizacji związkowych złożyli na ręce Zarządu KW stanowisko związków zawodowych działających w rudzkiej kopalni, w którym odnoszą się do największych zagrożeń dla zakładu pracy.

Więcej…
 
KW: Pikieta w obronie KWK "Halemba-Wirek" PDF Drukuj
piątek, 18 czerwca 2010 12:22

W najbliższą środę, 23 czerwca, pod katowicką siedzibą Kompanii Węglowej SA (KW) przy ul. Powstańców odbędzie się pikieta w obronie kopalni "Halemba-Wirek". Jak informuje przewodniczący "Solidarności" w Ruchu "Halemba" Józef Kowalczyk, chodzi o obronę miejsca pracy 5 tysięcy ludzi. - W 2011 roku środki na inwestycje w KWK "Halemba-Wirek" mają być zmniejszone z planowanych 107 mln zł do około 41 mln zł - komentuje zaskakujące plany kierownictwa Kompanii Kowalczyk.

Więcej…
 
JSW: Antypracownicza propozycja ZUZP PDF Drukuj
poniedziałek, 24 maja 2010 13:38

Reprezentatywne Porozumienie Związków Zawodowych JSW SA (RPZZ) otrzymało projekt zasadniczej części Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy przygotowanego przez Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA (JSW). Przedstawiciele największych organizacji związkowych zrzeszonych w RPZZ mówią teraz wprost: celem wprowadzenia zaproponowanego przez Zarząd nowego układu zbiorowego jest doprowadzenie do prywatyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej za wszelką cenę.

Więcej…
 
Witamy! PDF Drukuj
czwartek, 20 maja 2010 11:28

Witamy Państwa w Solidarności Górniczej, oficjalnej stronie internetowej Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ "Solidarność". Za kilka dni zaczną się tutaj ukazywać najświeższe informacje na temat wszelkich działań podejmowanych przez Sekcję. Będziemy Państwa informować o negocjacjach prowadzonych przez przedstawicieli górniczej "Solidarności", decyzjach podejmowanych na zebraniach związkowych oraz imprezach i uroczystościach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 następna > ostatnia >>

Strona 128 z 128

Aktualne wydanie gazety