KW: 92,5 proc. górników chce strajku

Wrz 03, 2010

Zakończyło się referendum strajkowe w Kompanii Węglowej SA (KW). Pracownicy zakładów i kopalń KW przytłaczającą większością 92,5 procent głosów opowiedzieli się za przeprowadzeniem akcji strajkowej wobec braku woli zawarcia porozumienia ze strony Zarządu Spółki. W głosowaniu udział wzięła ponad połowa pracowników KW. Udział ponad połowy uprawnionych do głosowania oznacza, że referendum jest ważne i oznacza mandat dla Sztabu Protestacyjno-Strajkowego do dalszych działań.

We wczorajszym głosowaniu udział wzięło 34117 pracowników kopalń i zakładów Kompanii, z czego 31559 głosowało za przeprowadzeniem akcji strajkowej. Głosujący odpowiadali na pytanie: "Czy jesteś za przystąpieniem do strajku w ramach sporów zbiorowych prowadzonych przez związki zawodowe Kompanii Węglowej SA dotyczących podwyżki wynagrodzeń, zwiększenia zatrudnienia, gwarancji funkcjonowania kopalń i zakładów wchodzących w skład Kompanii Węglowej SA?".

Decyzje co do dalszych działań zapadną podczas poniedziałkowego zebrania Sztabu Protestacyjno-Strajkowego KW, które rozpocznie się punktualnie o godz. 9.