KW: Dobra wola związkowców - co na to Zarząd?

Sie 26, 2010

W czwartkowe przedpołudnie, 26 sierpnia, doszło do kolejnej tury rozmów pomiędzy związkowcami a Zarządem Kompanii Węglowej SA (KW) w obecności mediatora - wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka. Strona społeczna przedstawiła własny projekt porozumienia, z którym Zarząd Spółki ma się zapoznać do poniedziałku. Już jutro związkowa propozycja zostanie przedstawiona Radzie Nadzorczej KW. Czy zainicjowana przez związkowców próba porozumienia będzie skuteczna - dowiemy się w poniedziałek.

Sytuacja w Kompanii jest wciąż napięta i tak będzie do poniedziałku, na kiedy zapowiedziano trzecie spotkanie w ramach mediacji wojewody Zygmunta Łukaszczyka. W czwartek strona społeczna przedstawiła Zarządowi KW projekt porozumienia obejmującego wszystkie punkty trwającego od końca kwietnia sporu zbiorowego.

Zarząd Kompanii poprosił o czas do poniedziałku na zapoznanie się z treścią projektu i przedstawienie go Radzie Nadzorczej Spółki podczas piątkowego zebrania Rady.

Rozmowy Sztabu Protestacyjno-Strajkowego Kompanii Węglowej SA z Zarządem Spółki zostaną wznowione w poniedziałek, 30 sierpnia, o godz. 13.

Niezależnie od wyniku rozmów, 31 sierpnia we wszystkich kopalniach należących do Kompanii odbędą się masówki informacyjne na temat przebiegu rozmów i sytuacji w Spółce, a 2 września pracownicy zakładów i kopalń KW zagłosują w referendum strajkowym.