KW: Po spotkaniu z wojewodą. Kolejna tura rozmów 24 sierpnia

Sie 16, 2010

W ubiegły piątek doszło do spotkania przedstawicieli stron sporu zbiorowego w Kompanii Węglowej SA (KW) z wojewodą śląskim Zygmuntem Łukaszczykiem, który - jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu - podjął się mediacji mających zakończyć spór. Spotkanie miało charakter wstępny, a jego głównym celem było zapoznanie wojewody z tematami będącymi przedmiotem sporu. Rozmowy zakończyły się wyznaczeniem terminu kolejnego spotkania na 24 sierpnia.

W piątkowym spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organizacji związkowych, po jednym lub dwóch z każdego związku zawodowego, oraz reprezentanci Zarządu KW. Wojewoda zapoznał się z istotą sporu zbiorowego i wysłuchał argumentów obydwu stron. Wspólnie uzgodniono również termin kolejnych rozmów, podczas których dyskutowane będą wyłącznie tematy poruszone w sporze, a nie kwestie takie jak legalność ewentualnego strajku, do czego próbuje wracać strona Zarządu.

Mediacje doszły do skutku na wniosek organizacji związkowych działających w Kompanii. Dwa lata temu, w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, wojewodzie udało się już załagodzić równie napiętą sytuację.