KW: Pikieta w obronie KWK "Halemba-Wirek"

Cze 18, 2010

W najbliższą środę, 23 czerwca, pod katowicką siedzibą Kompanii Węglowej SA (KW) przy ul. Powstańców odbędzie się pikieta w obronie kopalni "Halemba-Wirek". Jak informuje przewodniczący "Solidarności" w Ruchu "Halemba" Józef Kowalczyk, chodzi o obronę miejsca pracy 5 tysięcy ludzi. - W 2011 roku środki na inwestycje w KWK "Halemba-Wirek" mają być zmniejszone z planowanych 107 mln zł do około 41 mln zł - komentuje zaskakujące plany kierownictwa Kompanii Kowalczyk.

- Jeszcze niecałe trzy lata temu, gdy 1 sierpnia 2007 roku KWK "Halemba" łączyła się z KWK "Polska-Wirek", a rząd przyjmował "Strategię dla górnictwa", załodze obiecywano spokojną przyszłość i zakładano, że rudzki zakład mógłby funkcjonować przez 76 lat, a w 2010 roku podejmuje się decyzje, które oznaczają wstęp do likwidacji kopalni - przypomina szef "S" z "Halemby".

Sekcja Krajowa Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ "Solidarność" liczy na czynne uczestnictwo w pikiecie i wsparcie dla kolegów walczących o dalsze funkcjonowanie własnego zakładu pracy. Początek o godz. 10.