Kolorz: Solidarność zobowiązuje. Złóż podpis

Cze 13, 2011

Trwa zbiórka podpisów pod związkowym projektem ustawy o podwyższeniu płacy minimalnej. Do 20 lipca projekt powinno poprzeć 100 tysięcy osób, w przeciwnym wypadku inicjatywa zakończy się niepowodzeniem. Gdyby każdy członek NSZZ "Solidarność" złożył swój podpis, ustawowe minimum zostałoby wypełnione z nawiązką. W związku ze zbiórką specjalny apel do górników skierował były szef górniczej "Solidarności", a obecnie lider śląsko-dąbrowskich struktur Związku Dominik Kolorz.

- Gdy górnicy potrzebowali poparcia w sprawie emerytur górniczych, to takie poparcie otrzymali ze strony pracowników innych branż. Teraz pracownicy branż, gdzie średnia krajowa jest nieosiągalnym marzeniem i gdzie wyznacznikiem pensji jest poziom płacy minimalnej, potrzebują Waszej pomocy - czytamy w apelu. - Nie wyobrażam sobie, że branża górnicza mogłaby nie wesprzeć w należyty sposób pracowników innych branż. Solidarność zobowiązuje - pisze Kolorz.

21 czerwca członkowie NSZZ "Solidarność" wyjdą na ulice miast, aby zbierać podpisy wśród mieszkańców, bo choć projekt jest związkowy, to korzyści z ustawy, jeśli zostanie ona przyjęta przez Sejm i Senat, obejmą wszystkich pracowników.