JSW: Porozumienie z zyskiem dla załóg

Cze 10, 2011

Po kilkugodzinnych rozmowach związkowcy i przedstawiciele Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA (JSW) osiągnęli porozumienie: górnicy otrzymają 5,5-procentową podwyżkę od 1 lutego br. oraz 160 mln zł nagrody z zysku do podziału. Uzgodniono też 10-letnie gwarancje zatrudnienia oraz zachowanie przez Skarb Państwa władztwa korporacyjnego nad Spółką po jej upublicznieniu.

Rozmowy prowadzone były w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego przy udziale wszystkich stron konfliktu: związkowców, przedstawicieli Zarządu JSW oraz wiceministrów - gospodarki Rafała Baniaka i skarbu Krzysztofa Walenczaka.

Oprócz podwyżki, nagrody z zysku i 10-letnich gwarancji zatrudnienia, związkowcom uczestniczącym w rozmowach udało się również wynegocjować akcje pracownicze dla wszystkich pracowników JSW, choć wcześniej miały one przysługiwać tylko części górników.