Górniczy akcent spotkania Dudy z Platinim

Mar 05, 2011

W nadchodzącym tygodniu przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda spotka się z szefem Europejskiej Federacji Piłkarskiej Michelem Platinim, aby omówić złą sytuację ludzi zatrudnionych w firmach wspierających polski futbol. Chodzi głównie o antypracownicze praktyki właścicieli sieci sklepów "Biedronka" i koncernu Coca-Cola. Górniczym akcentem wizyty będzie prezent, który Duda wręczy Platiniemu - wyrzeźbione z węgla maskotki organizowanych w Polsce i na Ukrainie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Rzeźbę autorstwa Franciszka Piechy z Czuchowa ufundowała Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" KWK "Knurów-Szczygłowice" Ruch "Knurów".

Jak przypomina strona internetowa Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", to nie pierwszy raz, kiedy wywodzący się z Regionu Śląsko-Dąbrowskiego "S" Piotr Duda przekazuje upominek z węgla swoim rozmówcom. Węglowe figurki świętej Barbary trafiły w ręce m.in. szefa Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka oraz unijnych komisarzy - Vladimíra Špidli i Güntera Verheugena.