Serca "Solidarności" dla górników z "Sobieskiego"

Lut 07, 2011

W ubiegłą sobotę zasłużeni członkowie NSZZ "Solidarność" ZG "Sobieski" zostali odznaczeni medalami Serce "Solidarności". Wyróżnienia za wieloletnią działalność na rzecz godnego życia w wolnej, demokratycznej i niepodległej Polsce wręczył górnikom przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda i I wiceprzewodniczący Związku Bogdan Biś. Grupa związkowców z "Sobieskiego" stanowi trzon służb porządkowych podczas uroczystości i największych manifestacji organizowanych przez "S".

Medale otrzymali najbardziej zaangażowani członkowie NSZZ "Solidarność" ZG "Sobieski" - wielokrotni uczestnicy manifestacji organizowanych przez "S" oraz ci, którzy bezinteresownie służyli swoją pomocą innym członkom "Solidarności" w rozwiązywaniu najtrudniejszych spraw.

Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda podziękował górnikom za to, że mimo obowiązków zawodowych i rodzinnych znajdują jeszcze czas i od lat bezinteresownie pracują na rzecz Związku.

- Piotr już dziękował na Regionalnej Karczmie Piwnej, ale nigdy dość tym podziękowaniom - uzupełniał słowa Piotra Dudy przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" ZG "Sobieski" Waldemar Sopata.

I trudno się z tym nie zgodzić. Grupa związkowców z "Sobieskiego" stanowi trzon służb porządkowych podczas imprez i uroczystości organizowanych przez Związek, ale najbardziej znana jest z ochraniania największych manifestacji "Solidarności". Górnicy z Jaworzna pilnowali porządku podczas wielu demonstracji krajowych, m.in. w Gdańsku, Szczecinie czy Warszawie, ale ostatnio zostali też poproszeni o pomoc przez stoczniowców ze Szczecina i ochraniali ich manifestację przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli. Ten ostatni przykład świadczy o ogólnopolskiej marce związkowców z "Sobieskiego", którzy od lat wkładają wielkie serce w swoją pracę na rzecz "S". Teraz sami otrzymali Serca od organizacji, która tak wiele im zawdzięcza.