Ponad 1000 dokumentów w cyfrowym archiwum "S"

Lis 09, 2011

Istniejące od ponad dwóch lat cyfrowe archiwum Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" wciąż się rozbudowuje. Gromadzi ono wszelką dokumentację dotyczącą działalności Związku. Do tej chwili udało się zebrać 1357 dokumentów związanych z historią "Solidarności". Zachęcamy do lektury udostępnionych archiwaliów. Przypominamy też, że Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" prosi o przekazywanie zbiorów prywatnych w celu archiwizacji cyfrowej - jako darowizny lub depozytu.

Z darmowego archiwum od chwili jego uruchomienia korzystają osoby zainteresowane historią NSZZ "Solidarność". - Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy chcieliby przekazać zbiory prywatne, regionalne lub branżowe dotyczące wszelkiej działalności Związku od jego powstania do dziś, o przekazanie ich do naszego Archiwum - pisze sekretarz Komisji Krajowej "S" pani Ewa Zydorek. - Gdyby z jakichś powodów mieli Państwo wątpliwości co do wartości Waszych zbiorów proszę o kontakt z Marzeną Flis – pracownikiem Archiwum KK, która poradzi i pomoże we wszystkich sprawach związanych z przekazaniem materiałów (...) - czytamy w apelu.

Kontakt telefoniczny do pani Marzeny Flis: 504-777-588.