"Śląska Furia" powraca...

Wrz 28, 2011

Damian Jonak, pięściarz związany z Regionem Śląsko-Dąbrowskim NSZZ "Solidarność" i górniczą "S", wraca na Śląsk. Już 15 października, podczas gali bokserskiej w katowickim Spodku, "Śląska Furia" stanie naprzeciw Alexa Bunemy. - To zawodnik mocno bijący prawą ręką, bardzo dobrze prezentuje się w ringu. Lubi ostre wymiany ciosów - opisuje rywala sam Jonak. Stawką pojedynku będą pasy mistrza interkontynentalnego WBA i Baltic WBC w wadze junior średniej.

Bunema jest obywatelem Stanów Zjednoczonych pochodzenia kongijskiego. Ma 36 lat i 41 walk na koncie, z czego 31 wygranych (w tym 17 przez nokaut), 8 przegranych i 2 zremisowane.

Jonak będzie walczył po raz 32. Do tej pory 30 walk wygrał, a jedną zremisował. Ostatnio triumfował pod koniec czerwca, gdy nie dał żadnych szans Mamadou Thiamowi, pokonując Senegalczyka już w pierwszej rundzie.

Ciekawostką jest sceneria, w której odbędzie się oficjalne ważenie zawodników: ustalono, że pięściarze zostaną zważeni 14 października o godzinie 15. w... cechowni bytomskiej kopalni "Bobrek-Centrum".

Oprócz Damiana Jonaka i Alexa Bunemy podczas gali wystąpią m.in. Paweł Kołodziej, Andrzej Wawrzyk oraz Artur Szpilka.

Ceny biletów: od 70 i 80 do 500 zł (VIP).