Szkolenia informatyczne i językowe w knurowskiej "Solidarności"

Lut 26, 2019

Knurowska "Solidarność" znowu zaskoczyła wszystkich innowacyjnym podejściem do pracy związkowej: zazwyczaj nieczynne popołudniami biura Związku zamieniła na salę szkoleniową dla swoich członków i ich rodzin. Nie chodzi przy tym o specjalistyczne szkolenia z prawa pracy - jak można byłoby się domyślać - a o poznanie lub pogłębienie znajomości języka angielskiego oraz praktycznej obsługi komputera.

Dzięki współpracy z firmą pozyskującą fundusze unijne udało się zorganizować zajęcia dla dwóch grup spełniających kryteria określone w programie. I tak od poniedziałku do czwartku, kiedy biuro opuszczają związkowcy, na sali zaczynają się zajęcia z podstaw języka angielskiego oraz zajęcia związane z poznawaniem technik obsługi programów komputerowych. Ponieważ wszystkie osoby uczestniczące w programie muszą być aktywne zawodowo, robią to nie tylko dla własnej ambicji, ale również po to, by poprawić swoją sytuację zawodową.

Pomysł uruchomienia zajęć w pomieszczeniach Związku spotkał się niesamowitym odzewem. Z racji olbrzymiego zainteresowania knurowska "Solidarność" już teraz zastanawia się nad wznowieniem zajęć po wakacjach.

I tak życie w budynku związkowym przy ulicy Dworcowej w Knurowie tętni do późnych godzin wieczornych...

 

Piotr Ryba