Lipcowo-sierpniowe wydanie SG: Program naprawczy do naprawy

Sie 03, 2020

Lipcowo-sierpniowe wydanie SG poświęcamy kontrowersyjnemu programowi naprawczemu dla Polskiej Grupy Górniczej SA (PGG), który miał polegać na likwidacji kolejnych kopalń wydobywających węgiel energetyczny. Ostatecznie Zarząd PGG odstąpił od jego prezentacji. Treść dokumentu ma zostać uzgodniona przy udziale związków zawodowych. Publikujemy również opracowanie raportu dotyczącego cen polskiego węgla. Wielu może zaskoczyć fakt, że przez ostatnich 10 lat był on najczęściej tańszy niż surowiec importowany. Na koniec wyjaśniamy, dlaczego instytucje bankowe przestają finansować inwestycje związane z węglem, ale także ropą naftową czy gazem ziemnym. Polecamy lekturę miesięcznika (aby pobrać cyfrową wersję gazety, kliknij tutaj).