MKPS: Jeśli będziemy działać wspólnie, zwyciężymy!

Wrz 16, 2020

Wraz z reaktywacją Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego reaktywowano znany sprzed kilku lat Biuletyn Ulotny Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, w którym związkowcy informują o przyczynach ogłoszonego 14 września pogotowia strajkowego. - Rząd chce (...) zlikwidować przemysł, w zamian dając niewiele! Na miejscu zaoranych zakładów za pieniądze z Unii powstaną aquaparki i ścieżki rowerowe. Już to przerabialiśmy - piszą. Przedstawiają też wyliczenia dotyczące kosztów zastąpienia miejsc pracy w Polskiej Grupie Górniczej SA i jej otoczeniu miejscami pracy w innych branżach ("od 190 do 240 mld zł"). Zachęcamy do lektury Biuletynu (aby pobrać cyfrową wersję ulotki, kliknij tutaj).