Jeleniogórska "Solidarność" poparła górników

Wrz 25, 2020

Zarząd Regionu (ZR) Jeleniogórskiego NSZZ "Solidarność" wyraził "zdecydowane poparcie" dla górników z Regionu Śląsko-Dąbrowskiego i dla działań protestacyjnych ogłoszonych przez NSZZ "Solidarność" KWB "Turów".

- Nie możemy się godzić na dyktat Komisji Europejskiej, która od wielu lat dąży do zniszczenia polskiej branży energetycznej - napisali związkowcy w przyjętym stanowisku. - Wcześniej tymi samymi metodami, przy wsparciu sprzedajnych elit politycznych Polski zniszczono przemysł lekki, elektroniczny, samochodowy, stoczniowy. Wiele miejscowości z tej przyczyny doprowadzono do ruiny, a tysiące rodzin przez lata borykało się z problemem biedy i bezrobocia - przypomnieli.

Dalej podkreślili, że - ich zdaniem - nie może być zgody na "sprowadzanie Polski do roli rynku zbytu dla produktów wykonywanych za granicami naszego Państwa".

- Funkcjonowanie przemysłu, jest dla każdego kraju podstawą rozwoju i dobrobytu. Z tych powodów obrona naszego przemysłu wydobywczego i energetycznego to walka o przyszłość naszą, naszych rodzin i kolejnych pokoleń naszego państwa - uzasadnili swoją decyzję.

Pod stanowiskiem datowanym na 24 września widnieje podpis przewodniczącego ZR Jeleniogórskiego Franciszka Kopcia.