Komisja Krajowa: Kompleksowy program wsparcia dla uchodźców

Mar 14, 2022

- Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" w sposób kompleksowy uruchamia program wsparcia dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Decyzją Prezydium Komisji Krajowej uruchomione zostało specjalne konto bankowe, na które wszyscy zainteresowani mogą wpłacać pieniądze - poinformował Marek Lewandowski, rzecznik przewodniczącego Piotra Dudy. Utworzenia konta domagali się członkowie Związku, o czym kilka dni temu w naszym serwisie mówił szef "Solidarności" w Lubelskim Węglu "Bogdanka" SA Antoni Pasieczny.

Przelewów należy dokonywać na konto 05 1020 1811 0000 0902 0138 8693 z dopiskiem "Solidarność z Ukrainą".

Koordynatorem programu wsparcia organizowanego przez NSZZ "Solidarność" jest Bogdan Kubiak, zastępca przewodniczącego KK - tel. 228-277-972; adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Koordynatorem pomocy w zakresie udostępniania ośrodków związkowych dla uchodźców wojennych z Ukrainy jest pani Marta Kiereś, prezes spółki DomS - tel. 511-828-643 (Spała) i 511-828-642 (Jarnołtówek); adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Osobą do pomocy w kontaktach zagranicznych jest Robert Szewczyk z biura zagranicznego Komisji Krajowej - tel. 727-570-130; adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..