Kraj w zagrożeniu, Marsz Godności przełożony

Lis 16, 2022

- Komisja Krajowa (KK) Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła dzisiaj decyzję o zawieszeniu planowanej na jutro akcji protestacyjnej "Marsz Godności" - poinformował na Twitterze przewodniczący KK Piotr Duda. - W obecnej sytuacji wszystkie siły i uwaga powinny być skupione na zagrożeniu w jakim znalazła się Polska, dlatego planowany protest zostanie przeprowadzony w innym terminie - dodał.

17 listopada członkowie "Solidarności" z całego kraju mieli przyjechać do Warszawy, by wziąć udział w organizowanej przez Związek manifestacji i wspólnie domagać się realizacji trzech postulatów: podjęcia przez rząd skutecznych działań na rzecz powstrzymania wzrostu cen energii, podniesienia wynagrodzeń w sferze finansów publicznych oraz przyjęcia przez parlament obywatelskiego projektu ustawy ustanawiającej tak zwane emerytury stażowe.