Manifestacja "S" w Warszawie: Kukiz i Piersi na dobry początek

Cze 28, 2011

Czwartkową manifestację związkową w Warszawie rozpocznie koncert Pawła Kukiza i zespołu Piersi - informuje strona internetowa Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" (KK). - To była szybka rozmowa i krótkie negocjacje - powiedziała serwisowi KK osoba ustalająca warunki kontraktu muzyka. - Paweł Kukiz stwierdził, że gra dla "Solidarności" w takim dniu to wyróżnienie. Muzyk od lat znany jest z zaangażowania w sprawy społeczne, słynie też z ostrych i bezkompromisowych wypowiedzi na tematy polityczne.

- Koncert Pawła Kukiza rozpocznie się na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego ok. godz. 12.00. Będzie rozgrzewką do wielkiego przemarszu przez centrum stolicy - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Komisji Krajowej Związku.

Zbiórka uczestników protestu na placu zaplanowana została na godz. 10.00. Stamtąd, po koncercie, manifestanci przejdą w kierunku Sejmu, a następnie przed Kancelarię Premiera Rady Ministrów.