Komisja Krajowa wsparła strajkujących

Kwi 18, 2011

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" (KK) wsparła górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA (JSW) prowadzących 24-godzinny strajk ostrzegawczy. - KK w pełni solidaryzuje się z działaniami Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego w Jastrzębskiej Spółce Węglowej - czytamy w stanowisku przyjętym przez Komisję. Członkowie ogólnopolskich władz Związku wezwali Zarząd JSW do spełnienia postulatu podwyżki płac. Zażądali też "zakończenia działań nastawionych na manipulację i konflikt z załogą".

Związkowcy wezwali Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Ministerstwo Gospodarki do "zaprzestania działań mających na celu doprowadzenie do niezgodnego z ustalonymi w strategii funkcjonowania górnictwa zasadami prywatyzacji JSW SA" i przypomnieli, że na prywatyzację JSW nie ma zgody społecznej, o czym świadczy wynik referendum sprzed dwóch tygodni.

- Ostrzegamy władze Jastrzębskiej Spółki Węglowej przed eskalowaniem sporu w spółce. Deklarujemy też pełne wsparcie dla Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego - głosi treść stanowiska przyjętego przez Komisję Krajową.