Gospodarze górą! X Turniej im. Zachnika dla ZG "Sobieski"

Paź 28, 2012

Reprezentacja NSZZ "Solidarność" ZG "Sobieski" po raz kolejny nie dała szans rywalom i wygrała dziesiątą edycję Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. Kazimierza Zachnika, pokonując w finale doświadczoną ekipę z KWK "Borynia-Zofiówka" Ruch "Borynia" 2:0. Impreza poświęcona pamięci wieloletniego działacza śląsko-dąbrowskiej "S" odbywa się co roku w Jaworznie.

Do rozgrywanych w hali Miejskiego Centrum Kultury i Sportu zawodów zgłosiło się osiem drużyn. Oprócz wymienionych już finalistów, swoje składy wystawili również Oldboje NSZZ "Solidarność" ZG "Sobieski" oraz członkowie Związku z chorzowskiego zakładu Alstom Konstal, firm powstałych na bazie dawnej Huty "Baildon", KWK "Bielszowice", Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie i PG "Silesia".

Finałową potyczkę ustawiła bramka zdobyta przez "Sobieskiego" już w drugiej minucie spotkania. Dalej pojedynek miał dość zacięty przebieg, o czym świadczą dwie czerwone kartki przyznane zawodnikom z obydwu drużyn. Tego dnia jaworznicka obrona była jednak perfekcyjna i gdy mogło się wydawać, że wynik meczu nie ulegnie zmianie, na dwie minuty przed końcem gospodarze turnieju po raz drugi pokonali bramkarza "Boryni", ustalając rezultat na 2:0.

Dekoracji zwycięzców dokonali przedstawiciele organizatora zawodów, Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność": wiceprzewodnicząca Justyna Latos, członek ZR Grzegorz Kuźnicki oraz wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej ZR Waldemar Sopata.

Królem strzelców X Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. Kazimierza Zachnika, z sześcioma trafieniami, został Mariusz Mazgaj (ZG "Sobieski"), a najlepszym golkiperem - Mariusz Wysiński (KWK "Borynia-Zofiówka" Ruch "Borynia").

Kazimierz Zachnik był wieloletnim działaczem związkowym, członkiem Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "S", gdzie odpowiadał za Dział Interwencyjno-Prawny, i Zarządu Fundacji na Rzecz Zdrowia Dzieci i Młodzieży Regionu Śląsko-Dąbrowskiego im. Grzegorza Kolosy. Zmarł w wieku 54 lat.

Polecamy galerię zdjęć z tego wydarzenia opublikowaną w serwisie internetowym Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" ZG "Sobieski".