JSW: Wiceprezes po stronie pracowników

Paź 22, 2012

Wiceprezes Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA (JSW) z wyboru załogi Artur Wojtków zapowiedział, że będzie dążył do wypracowania porozumienia satysfakcjonującego dla pracowników. - Moje stanowisko (...) było, jest i będzie zawsze pro - pracownicze - czytamy w podpisanej przez wiceprezesa odezwie skierowanej do jastrzębskich górników. Zdaniem Wojtkowa piątkowa akcja strajkowa w kopalniach i zakładach JSW była zgodna z obowiązującą Ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Komentując dotychczasowy przebieg sporu zbiorowego w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i kolejne tury bezowocnych rozmów związkowców z przedstawicielami pracodawcy Artur Wojtków przyznał, że "obok argumentów ekonomicznych (...) niezbędna jest jeszcze ze strony osób zarządzających firmą pewna wrażliwość społeczna i szczera chęć zawarcia porozumienia, której niestety zabrakło".

Wiceprezes z uznaniem odniósł się do postawy pracowników, którzy wzięli udział w dobowym strajku. - Wydarzenia dzisiejszego dnia pokazują, że załogi zakładów JSW S.A. w sytuacjach kryzysowych wykazują się jednością i solidarnością działania, szczególnie wtedy, gdy chodzi o dobro i bezpieczeństwo bytu pracowników oraz ich rodzin - napisał w liście do pracowników.

Na koniec zaapelował o "zachowanie rozsądku oraz wiary w to, że podjęte działania doprowadzą do pozytywnego załatwienia spraw będących przedmiotem sporów".