Ze związkowym wsparciem. Kandydaci do Rady Nadzorczej JSW

Mar 28, 2012

3 kwietnia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA (JSW) odbędą się wybory "pracowniczych" członków Rady Nadzorczej Spółki, którzy zadbają o interesy załóg w 12-osobowym gremium nadzorującym Zarząd. Wsparcie strony społecznej uzyskali czterej kandydaci: Lech Kosiński, Robert Kudelski, Marek Granieczny i Eugeniusz Baron. Głosować będzie można na jednego z nich.

Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych JSW SA (WRZZ), w skład której wchodzi NSZZ "Solidarność", zdecydowała się na poparcie wymienionej czwórki w zamian za ich oficjalne zobowiązanie do:
- reprezentowania wszystkich pracowników JSW,
- podnoszenia rzeczywistych problemów, w tym najważniejszych problemów pracowniczych, jakie mają miejsce w kopalniach i zakładach JSW,
- doprowadzenia do zakończenia niekończących się sporów Zarządu ze stroną społeczną poprzez aktywne włączenie się w proces rozpoczętych negocjacji przez obie strony,
- dbania, by środki na inwestycje były kierowane tam, gdzie są najbardziej potrzebne - przede wszystkim na roboty przygotowawcze, modernizację transportu, udostępnianie nowych złóż, stosowanie nowych technologii i nowoczesnych maszyn poprawiających komfort i bezpieczeństwo pracy,
- dbania o to, aby pracownicy JSW byli traktowani podmiotowo przez władze firmy, bo są jej największym kapitałem,
- pilnowania tego, by pracownicy byli wynagradzani godnie, stosownie do zajmowanego stanowiska.

- Stwierdzamy, że są to osoby godne zaufania, które mają odwagę podnosić rzeczywiste problemy, jakie mają miejsce w kopalniach i zakładach naszej Spółki, również te najważniejsze, które dotyczą bezpośrednio spraw pracowniczych - czytamy w oficjalnym oświadczeniu WRZZ. - Nie bądźmy obojętni, zagłosujmy na kandydatów popieranych przez Wspólną Reprezentację Związków Zawodowych - wzywają związkowcy.

Jak głosować?

Na karcie wyborczej umieszczone będą nazwiska dziesięciu kandydatów w kolejności alfabetycznej. Kandydaci popierani przez organizacje związkowe zajmują miejsca: 1. (Eugeniusz Baron z KWK "Pniówek"), 3. (Marek Granieczny z KWK "Borynia-Zofiówka" Ruch "Zofiówka"), 5. (Lech Kosiński z KWK "Borynia-Zofiówka" Ruch "Borynia") i 6. (Robert Kudelski z KWK "Jas-Mos").

GŁOSOWAĆ MOŻNA TYLKO NA JEDNEGO KANDYDATA poprzez umieszczenie znaku "X" w kratce z lewej strony nazwiska wybranej osoby. Oddanie głosu na dwóch lub więcej kandydatów spowoduje jego unieważnienie.

Kopalnie i zakłady JSW podzielono na 8 okręgów wyborczych (w nawiasach - miejsce głosowania):
- KWK "Borynia-Zofiówka" Ruch "Borynia" (cechownia),
- KWK "Borynia-Zofiówka" Ruch "Zofiówka" (cechownia),
- KWK "Budryk" (salka bhp, pion DT),
- KWK "Jas-Mos" (cechownia),
- KWK "Krupiński" (cechownia oddziałów górniczych),
- KWK "Pniówek" (sztygarownia kopalni),
- Zakład Logistyki Materiałowej (kompleks administracyjny ZLM, pokój 123),
- Biuro Zarządu JSW SA (budynek Biura Zarządu przy al. Jana Pawła II 4, sala 502 lub budynek Biura Zarządu przy ul. Armii Krajowej 56, sala 14).

- Gdy nasze głosy zostaną podzielone, może okazać się, że nie będziemy mieli żadnego przedstawiciela załogi w tak ważnym organie statutowym jakim jest Rada Nadzorcza. Na taki wynik wyborów liczy w JSW tylko jedna osoba. Niech każdy odpowie sobie, o kogo chodzi - kończy się związkowy apel. Czy skuteczny? Przekonamy się już w najbliższy wtorek.