KW: Kandydaci do Rady Pracowników z poparciem 12 organizacji

Kwi 15, 2015

Dwanaście związków zawodowych działających na szczeblu całej Kompanii Węglowej SA (KW) poparło wspólną listę kandydatów reprezentatywnych organizacji związkowych w zbliżających się wyborach do Rady Pracowników KW. Przypomnijmy, że głosowanie zostanie przeprowadzone 22 kwietnia między godziną 5. a 24. we wszystkich jednostkach organizacyjnych Kompanii.

Posiadający czynne prawo wyborcze pracownicy kopalń i zakładów KW (czyli wszyscy oprócz pracowników młodocianych) wybiorą 7-osobową Radę z ustawową kompetencją do uzyskiwania od pracodawcy informacji na temat przedsiębiorstwa, m. in. działalności i sytuacji ekonomicznej pracodawcy, przewidywanych zmian stanu i struktury zatrudnienia oraz działań, które mogą powodować istotne zmiany w organizacji pracy lub podstawach zatrudnienia.

Tydzień temu pięć największych związków zawodowych działających w Kompanii - NSZZ "Solidarność", Związek Zawodowy Górników w Polsce, Związek Zawodowy "Kadra", Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" i Związek Zawodowy Pracowników Dołowych - wystawiło wspólną listę kandydatów do Rady, udzielając poparcia:
- Jerzemu Demskiemu,
- Bogusławowi Hutkowi,
- Dariuszowi Potyrale,
- Jerzemu Sawczukowi,
- Przemysławowi Skupinowi,
- Krzysztofowi Stanisławskiemu,
- Waldemarowi Stelmachowi.

Podpisane w poniedziałek porozumienie poszerzyło listę organizacji popierających wymienioną siódemkę. Na tę chwilę kandydatów ze wspólnej listy oficjalnie wspierają:
- Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ "Solidarność" Kompanii Węglowej SA,
- Zakładowa Organizacja Koordynacyjna Związku Zawodowego Górników w Polsce w Kompanii Węglowej SA,
- Związek Zawodowy "Kadra" Kompanii Węglowej SA,
- Komisja Zakładowa Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" Kompanii Węglowej SA,
- Zakładowa Organizacja Koordynująca Związku Zawodowego Pracowników Dołowych przy Kompanii Węglowej SA,
- Zakładowa Organizacja Koordynacyjna Związku Zawodowego Ratowników Górniczych w Polsce przy Kompanii Węglowej SA,
- Zakładowa Organizacja Koordynacyjna Związku Zawodowego Pracowników Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla w Polsce "Przeróbka" Kompanii Węglowej SA,
- Zakładowa Organizacja Koordynacyjna Związku Zawodowego "Kontra" przy Kompanii Węglowej SA,
- Zarząd Zakładowy Związku Zawodowego Jedności Górniczej przy Kompanii Węglowej SA,
- Zakładowa Organizacja Koordynacyjna Związku Zawodowego Maszynistów Wyciągowych Kopalń w Polsce przy Kompanii Węglowej SA,
- Związek Zawodowy Ratowników Kompanii Węglowej SA,
- Zakładowa Organizacja Związkowa "Kadra XXI" Kompanii Węglowej SA.