MKPS: Nie podpisywać zgód na przeniesienie do innych kopalń!

Sty 09, 2015

Koordynujący akcję protestacyjną w kopalniach Kompanii Węglowej SA (KW) Międzyzwiązkowy Sztab Protestacyjno-Strajkowy (MKPS) skomentował opracowany przez Zarząd KW komunikat dotyczący przenoszenia pracowników dołowych z czterech kopalń zagrożonych likwidacją do innych zakładów. - Apelujemy do pracowników o rozsadek i rozwagę. Podpisując oświadczenie o chęci przejścia na inną kopalnię, wyrażasz zgodę na likwidację swojej kopalni!! - czytamy w treści oświadczenia wydanego przez MKPS.

Dla MKPS propozycje składane przez pracodawcę są "niepotrzebnym elementem zastraszania górników".

- Dzisiaj brak jest podstaw do podejmowania takich inicjatyw ze względu na fakt niedopełnienia procesu konsultacji i zawarcia stosownego porozumienia ze stroną społeczną dotyczącego przyjęcia "Planu naprawczego Kompanii Węglowej S.A." - napisali związkowcy we własnym komunikacie.

Działania Zarządu są - ich zdaniem - próbą destabilizacji i tak już napiętej sytuacji w kopalniach przeznaczonych do likwidacji.

Na koniec wezwali kierownictwo Kompanii do powstrzymania się od podobnych kroków.