JSW: Związkowcy chcą rozmów o przyszłości firmy

Gru 23, 2014

- Strona związkowa (...) jest gotowa do rozmów w sprawie wypracowania rozwiązań na czas trudnej sytuacji JSW - oświadczyli związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA (JSW). Stawiają jednak pewne warunki, m.in. przedstawienie przez pracodawcę całościowego, uwzględniającego wszystkie przyczyny obecnej zapaści JSW programu naprawczego dla firmy i doprowadzenie do podpisania zakładowego układu zbiorowego pracy. Chcą też, by Zarząd zaczął respektować przepisy prawa pracy.

Pod oświadczeniem podpisali się przedstawiciele Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność" JSW SA, Federacji Związków Zawodowych Górników JSW SA, Związku Zawodowego "Kadra" Pracowników JSW SA i Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80", ale pismo dołączone do oświadczenia zawiera podpisy reprezentantów wszystkich organizacji związkowych działających w JSW, jest to zatem dokument wyrażający stanowisko całej strony związkowej.

Pismo zostało skierowane na ręce m.in. pani premier Ewy Kopacz, pełnomocnika rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Wojciecha Kowalczyka i przewodniczącego Rady Nadzorczej JSW Józefa Myrczka.