SG: Węgiel po wyborach

Lis 03, 2023

W październikowo-listopadowym wydaniu miesięcznika Solidarność Górnicza piszemy między innymi o propozycjach reform unijnego rynku energii. Jest wśród nich korzystne dla polskich elektrowni węglowych rozwiązanie polegające na przedłużeniu funkcjonowania rynku mocy do końca 2028 roku. Zastanawiamy się, co zaproponuje nowy rząd w obszarze sektora paliwowo-energetycznego. Jeśli władzę przejmie obecna opozycja, czekają nas zmiany, tyle tylko, że wciąż nie do końca wiadomo, jakie. Pamiętamy również o XXXI Krajowym Zjeździe Delegatów (KZD) NSZZ "Solidarność", który przez dwa dni obradował w Spale. Decyzją delegatów przewodniczącym Związku na kolejnych 5 lat został jego dotychczasowy lider Piotr Duda. Aby pobrać cyfrową wersję gazety, kliknij tutaj.